بررسی تخصصی کولر گازی کم مصرف در بانه

خرید کولر گازی کم مصرف در سایت بانه
با توجه به پیشرفت روز افزون علم و گسترش تکنولوژی در حوضه های مختلف زندگی ، جریان علم سال‌هاست که لوازم خانگی را هم پوشش می دهد و به پیشرفت آن کمک می کند.

قطعا یکی از مواردی که امروز به آن می‌پردازیم بحث صرفه جویی در مصرف انرژی تهویه های مطبوع است . سال‌هاست که ما برای رهایی از گرمای تابستان از روش هایی را پیش میگیریم ولی حدود ۱۰۰ سال است که تهویه ای به نام کولر گازی اختراع‌ شده که بازده بسیار خوبی دارد و مورد توجه مصرف کنندگان قرارگرفته که شما می‌توانید با کمترین دردسر از آن بهره مطلوب و مناسبی را ببرید.

خرید کولر گازی کم مصرف در بانه

بررسی کولر گازی کم مصرف در بانه و نحوه عملکرد آن
برای آشنا شدن با این کولرهای گازی مدرن ابتدا مقایسه ای بین این نوع کولرها و کولر گازی های قدیمی که مصرف برق بالایی داشتند داشته باشیم :

برای بررسی تفاوت کولر گازی کم مصرف و معمولی(قدیمی) ابتدا باید نحوه عملکرد این دو کولر را بررسی کنیم. در مقایسه تفاوت کولرگازی کم مصرف (اینورتر) و معمولی باید دقت کرد که این دو کولر گازی در سیکل مکانیکی و سیکل برودتی کاملا شبیه هم هستند و فقط در مدار الکتریکی با هم فرق دارند.

کولر گازی اینورتر در بانه -1

در مدار الکتریکی کولر گازی معمولی یک ترموستات به کار رفته شده که به صورت دیجیتال ( قطع و وصل) کار می کند . این ترموستات دما هوای برگشتی از فضای مورد نظر را می سنجد و با رسیدن دما به حد تنظیم شده آن جریان برق کمپرسور را وصل و آن را روشن میکند. در کولر های گازی معمولی کمپرسور با حداکثر توان خود روشن و تا رسیدن به دمای هوای محیط مطلوب ادامه می دهد.

سیکل تبرید کولر گازی :
سرما و برودت به خودی خود معنی ندارد و در اصل گرفتن گرمای محیط توسط سیکل تبرید کولر گازی باعث سرد شدن محیط میشود اما این سیکل بدون ماده مبرد نمیتواند باعث تولید سرما شود.

نحوه کارکرد کمپرسور کولر گازی های قدیمی و معمولی :
کمپرسور کولر گازی ( کلیه الکتروموتورها ) در زمان شروع به کار باید به اینرسی حرکتی غلبه کنند. ای کار باعث صرف نیروی بیش از نیروی لازم در زمان کارکرد الکتروموتور می شود . همین موضوع باعث افزایش انرژی مصرفی برق در زمان راه اندازی و شروع کمپرسور ها می شود . این افزایش انرژی به صورت لحظه ای گاهی خود را به 3 برابر هم می رساند که مضر است.

بنابراین در زمان راه اندازی کار کولر گازی معمولی افزایش لحظه ای جریان مصرفی برق تا 3 برابر است به طور مثال یک کولر گازی که زمان کارکرد جریانی معادل ۱۰ آمپر مصرف میکند در لحظه راه اندازی جریانی در حدود 20 آمپر بصورت لحظه ای از شبکه برق شهر میکشد و استفاده می کند . حال با توجه به دیمانسیون برق اکثر منازل که حدود ۲۵ آمپر می باشد و نباید فراموش شود که این میزان فقط جریان کولر گازی در لحظه راه اندازی است در صورتی که اگر دستگاه یا وسیله برقی دیگری هم در حال کارکردن باشد جریان برق مصرفی بیش از حد معمول است و با وجود کنتور های برق دیجیتال کاملا این ارقام و مصارف قابل ثبت هستند.

کولر گازی کم مصرف در بانه چگونه کار می کند؟
تکنولوژی اینورتر کولر گازی در بانه -1

نحوه کار تمامی کولر گازی ها به طوری است که گاز بسیار سردی که به گاز فریون معروف است و از ترکیبات شیمیایی مخصوصی برخورد دارند به‌ وسیله یک موتور قوی که کمپرسور نام دارد در سیکل یا همان لوله‌های کولر گازی که اصطلاحاً خلأ شده و چیزی به جز این گاز در آن وجود ندارد به جریان در می آید گاز فریون زمانی که به پنل داخلی با همان اپراتور شما می‌رسد به‌وسیله باد گرمی که به کویل ها بر میخورد گرم شده و سرما را به محیط باز میگرداند و دوباره به پنل بیرونی یا همان کندانسور برگشته و براثر یک سیری از تغییرات آماده بازگشت به محیط داخلی منزل می شود و تمامی این اعمال مکش و پرتاب این گاز توسط کمپرسور انجام می پذیرد.

معرفی تکنولوژی اینورتر ( کم مصرف ) کولر گازی های سایت بانه :
تکنولوژی تهویه هوای اینورتر راه حلی مدرن برای راحتی بیشتر ، تولید بالاتر و مصرف انرژی کمتر است . تکنولوژی اینورتر مصرف انرژی را تا 65 % کاهش می دهد و عملکرد قوی آن رسیدن به هوای دلخواه شما را سریع تر و دمای معین را نگه می دارد تا راحتی بیشتر شما را تضمین کند.

خرید کولر گازی کم مصرف در بانه -1

کمپرسور های سیستم های بیشتر تهویه مطبوع از نظر نوع سیستم کارکرد می تواند دور ثابت یا متغیر اینورتر باشند . در کور گازی های با دور ثابت ، تنظیم دما بوسیله ی خاموش و روشن شدن کمپرسور انجام می گیرد و این عمر باعث وارد شدن شوک به سیستم برق و افزایش مصرف انرژی در طی کارکرد می شود اما در کولرهای گازی اینورتر به وسیله ی تغییر دور کمپرسور ، از خاموش روشن شدن مکرر جلوگیری شده که این فرآیند باعث صرفه جویی در مصرف برق و کاهش هزینه میگردد.

چگونه کولر گازی کم مصرف را از کولر گازی معمولی تشخیص دهیم :
در ایتدا باید به برچسب فنی یا پلاک کولر گازی توجه کنید به طوری که این برچسب فنی اطلاعاتی می باشد که روی تمامی لوازم الکترونیکی ثبت شده که مشخصات زیادی را درباره دستگاه و نوع کارکرد آن به شما نشان می دهد به شکل زیر توجه کنید این تصویر برچسب فنی ۲ عدد کولر گازی (کم‌مصرف) در بانه و کولر گازی معمولی می باشد که برچسب شماره یک برچسب یک کولر گازی اینورتر و برچسب شماره ۲ برچسب یک کولر گازی معمولی می باشد.

خرید کولر گازی اینورتر در بانه -1

نوع گاز کولر گازی کم‌مصرف در سایت بانه در ۹۵ % اوقات گاز R410a می باشد که در کولرهای معمولی این گاز R22 است و فرق این مورد را شما می‌توانید در برچسب فنی بالا رویت کنید

کولر گازی اینورتر در بانه -1
کولر های کم مصرف نسبت به کولر گازی های معمولی با آمپر کمتری فعالیت می کنند که این مورد را شما می‌توانید با مقایسه دو تصویر برچسب بالا تفاوت را ببینید.


کولر گازی معمولی = ۱۲آمپر

کولر گازی کم مصرف( اینورتر ) = ۳٫۲ آمپر

روش بعدی برای اطلاع از صحت کم مصرف بودن کولر گازی اینورتر خود :

چک کردن وجود برد فرمان اتختصاصی اینورتر در کندانسور یا یونیت خارجی
در کولر های گازی اینورتر سایت بانه به دلیل نوع سیستم طراحی شده داخل کندانسور (پنل بیرونی) یک برد نسبتاً بزرگ قررا داده شده است که فرمان‌های کمپرسور روتاری را زیر نظر دارد که معمولاً در کولر های قدیمی و معمولی این برد وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد کوچک‌تر و ابتدایی‌تر می باشد. مانند شکل

خرید کولر گازی در بانه
سایت بانه با پیشرفت تکنولوژی محصولات خود را بروز نگه می دارد که شما می توانید محصولات کولر گازی کم مصرف اینورتر در بانه را از سایت بانه خریداری کنید . سایت بانه با بررسی انواع کولر گازی و معرفی و بیان مشخصات تخصصی آن ها به شما کمک می کند تا خرید خود را آگاهانه انجام دهید.

شماره های تماس برای اطلاع از قیمت کولر گازی (اینورتر) در بانه : ۰۹۱۸۴۹۳۷۶۹۶ / ۰۹۱۸۴۹۳۷۶۹۵ / ۰۹۱۸۴۰۱۲۸۲۰ / ۰۹۱۲۰۸۰۵۹۲۱


------------------------------------------------------------
سایت بانه
سایت بانه
سایت بانه
سایت بانه

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “بررسی تخصصی کولر گازی کم مصرف در بانه”

Leave a Reply

Gravatar